Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Małgorzata Steindor-Kiszkiel
Odsłony: 2397

Tradycyjnie już, co roku w naszym powiecie obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W związku z tym dnia 21.06.2017r w Restauracji Harcówka na Górze Św. Anny odbyło się Święto Rodzin Zastępczych pod patronatem Starosty Strzeleckiego, które zorganizowane zostało przy współpracy Zarządu Powiatu Strzeleckiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich. W spotkaniu wzięło udział około 130 osób, w tym rodziny zastępcze z dziećmi, władze Powiatu Strzeleckiego oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich. Wszystkie rodziny zastępcze otrzymały od władz Powiatu Strzeleckiego podziękowania
i wyrazy uznania za zaangażowanie i trud włożony w wychowanie podopiecznych. Podczas całej uroczystości dla wszystkich gości przygotowany został słodki poczęstunek. Po części oficjalnej firma animacyjna Dream Team ze Strzelec Opolskich przygotowała dla dzieci atrakcje w postaci: dmuchanego zamku, malowania twarzy, baniek mydlanych, zabaw z chustą animacyjną klanza, waty cukrowej
i innych zabaw. Dzieci miały również możliwość skorzystania ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Przygotowane atrakcje sprawiły dzieciom wiele radości i wywołały uśmiech na ich twarzach.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to ważne wydarzenie dla rodzin zastępczych, ze względu na swój wymiar integracyjny, pozwala rodziną zastępczym na wymianę doświadczeń i wspólne spędzenie czasu.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla sponsorów: Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego L.B Zimmermann S.J w Strzelcach Opolskich, Cukiernictwu S.C Izydorczyk w Strzelcach Opolskich, Piekarni-Cukierni Michał Łubowski, Piekarni Dziewkowice Damian Warzecha i Restauracji „Harcówka” na Górze Św. Anny za okazaną pomoc i wsparcie.